xiaomi lei jun cover

Xiaomi má vysoké ambície. Výrobca sa chce stať prvým svetovým výrobcom smartfónom do troch rokov

Ako sme už v predchádzajúcich článkoch na našom webe spomenuli, Xiaomi včera usporiadalo pomerne veľkú konferenciu, na ktorej výrobca predstavil nový rad smartfónov Xiaomi 12, novú generáciu nadstavby MIUI – MIUI 13 či dokonca aj svoje nové hodinky Xiaomi Watch S1.

Noviniek bolo teda včera viac než dosť, avšak okrem predstavovania už dlhšie očakávaných produktov čínsky gigant odhalil aj svoje vízie a ambície na najbližšie roky. Generálny riaditeľ Xiaomi, Lei Jun, má skutočne odvážny cieľ.

Xiaomi ako prvý svetový výrobca

Vyššie spomenutý čínsky gigant za posledné roky rastie naozaj raketovým tempom. Povedomie o značke rastie zo dňa a deň a niet sa čomu čudovať. Produkty z dielne Xiaomi disponujú výborným pomerom ceny, výkonu a kvality.

lei jun xiaomi ceo
Lei Jun

V súčasnosti svetový trh v oblasti predaja smartfónov ovládol Samsung. Juhokórejský výrobca si toto svoje prvenstvo statočne drží už dlhú dobu, druhý pomyselný stupienok teda zostáva pre americký Apple.

Xiaomi je momentálne tretím najväčším svetovým výrobcom smartfónov, i keď na malú chvíľku nedávno predbehol Apple. To len dokazuje dravosť a odhodlanie čínskeho giganta pretaviť svoj cieľ do reality.

xiaomi store v cine
Oficiálny Xiaomi Store v domácej Číne.

Lei Jun, generálny riaditeľ Xiaomi, na včerajšej konferencii vyhlásil, že Xiaomi chce do roku 2024 stáť na prvom mieste v rebríčku výrobcov smartfónov. Toto isté tvrdenie zaznelo dokonca ešte skôr z úst generálneho riaditeľa dcérskej značky Redmi – Lu Weibninga.

Lei Jun takisto načrtol, aké sú konkrétne najbližšie plány výrobcu. Hlavné zameranie je zatiaľ stále nasmerované na čínsky trh. Tam sa podľa aktuálnych informácií predáva až 70 % všetkých Xiaomi smartfónov v kamenných predajniach, a preto chce výrobca v nasledujúcich troch rokoch zvýšiť počet fyzických predajní až na 30 000.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).