Unikli kľúčové špecifikácie o skladacom smartfóne Xiaomi MIX Fold 2. Výbava vyzerá výborne

Obľúbený čínsky gigant Xiaomi nechce zaostávať na poli so skladateľnými smartfónmi. Prvým kúskom z radu skladateľných smartfónov sa stal Xiaomi Mi MIX Fold s vertikálnym pántom uprostred displeja.

Najnovšie úniky naznačujú, že nástupcom Mi MIX Fold by sa mohol stať Xiaomi MIX Fold 2, ktorý bude obsahovať tie najlepšie kúsky hardvéru na trhu. Podľa dávnejších špekulácií sme smartfón mali vidieť už koncom roka 2021, no nestalo sa tak. Technologický gigant by nás tak mal prekvapiť v priebehu tohto roka.

Xiaomi MIX Fold 2 – Tablet vo vrecku

Veľké technologické firmy začali vyvíjať prvé skladateľné smartfóny, aby si dokázal mať veľký displej a zároveň zariadenie s rozmermi „do vrecka“. Nový Xiaomi Mi MIX Fold 2 ti po rozložení ponúkne veľký displej s uhlopriečkou až 8″, rozmery sa teda od predošlej generácie veľmi nelíšia.

xiaomi mi mix fold

Spoločnosť Xiaomi pravdepodobne implementuje technológiu LTPO, ktorá bude na základe prehrávaného obsahu dynamicky meniť obnovovaciu frekvenciu od 1 – 120 Hz. Obsah na skladateľnej novinke budeš môcť prehrávať v rozlíšení až 2,5 K.

Nadupané špecifikácie

Technologický gigant by mal implementovať patent ukrytej selfie kamery v displeji. Telefón by mohol teda ponúknuť krásny a ničím nerušený displej. Z fotografickej výbavy zadných snímačov unikla informácia len o hlavnom 108 MPx senzore.

mi mix fold
Predchodca v podobe Xiaomi Mi MIX Fold.

Pod kapotou bude jeden z najsilnejších procesorov zatiaľ – Snapdragon 8 Gen1, ktorý v renomovanom benchmarku AnTuTu dosiahol nad 1 milión bodov. Takto výkonný čipset ti zaručí plynulé používanie smartfónu aj pri náročnejšom obsahu akým sú napríklad hry.

Ako minulý – Mi MIX Fold model, tak aj nový Fold 2 dostane akumulátor s kapacitou 5 000 mAh pre dlhé používanie bez potreby dobíjania. Avšak rýchle nabíjanie by nemalo zostať pri 67 W, ale spoločnosť by mala použiť technológiu HyperCharge s výkonom až 200 W.

O cene sa zatiaľ nehovorilo

Cena nového skladacieho smartfónu – Xiaomi MIX Fold 2, zatiaľ známa nie je. Predchodca, Xiaomi Mi MIX Fold, pri uvedení na trh štartoval na cene 1 999 € / 49 000 Kč, neskôr jeho cena klesla a teraz sa predáva približne od 1 057 € / 26 000 Kč.

KÚPIŤ XIAOMI MI MIX FOLD

Prvá generácia uvidela svetlo sveta len na domácom, čínskom, trhu. Podobný osud čaká pravdepodobne aj druhú generáciu, ktorá nebude dostupná v globálnej verzii.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 ).