Xiaomi MIX 5 a MIX 5 Pro budú nadupané fotomobily s extrémne rýchlym 150 W nabíjaním

Inovatívny smartfón Xiaomi Mi MIX 4 s neviditeľnou prednou kamerou sme spoznali v auguste minulého roku. Najnovšie úniky hovoria o jeho nástupcovi, ktorý príde v dvoch verziách – základnej a Pro verzii. Telefóny Xiaomi MIX 5 by mali byť ešte viac inovatívne ako predošlá generácia.

Príchod smartfónov je stále ďaleko pred nami, no už stihlo uniknúť dosť informácií o spomínaných modeloch. Prinášame ti prehľad únikov o tom, čo od novej Xiaomi MIX generácie očakávať.

Xiaomi MIX 5 ako najlepší fotomobil

Vieme, že spoločnosť Xiaomi sa nezameriava čisto len na výkon smartfónu, ale chce ponúknuť to najlepšie aj po stránke fotografie. Podľa únikov najlepším fotografickým smartfónom pre rok 2022 by mal byť práve Xiaomi MIX 5 Pro.

xiaomi mix 5 render
Neoficiálny render Xiaomi MIX 5

Podľa niektorých leaksterov by sme sa mohli dočkať 5-násobného periskopického priblíženia a masívneho 200-násobného digitálneho zoomu. Dokonca sa internetom šíria neoficiálne rendery, ktoré ukazujú obrovský snímač.

Rolu hlavného snímača pravdepodobne zaujme 50 MPx objektív (iné špekulácie hovoria o rozlíšení 100 MPx). Široký záber zabezpečí ultra-široký snímač s rozlíšením 48 MPx, ktorý by mal disponovať 2-násobným zoomom bez straty kvality.

Spoločnosť pravdepodobne použije rovnakú fotografickú výbavu pri oboch smartfónoch. Avšak, kľúčovým rozdielom medzi základnou a Pro verziou, bude post-processing.

xiaomi mi mix 4
Predchodca Xiaomi Mi MIX 4

Taktiež vieme o tom, že Xiaomi usilovne pracuje na novom procesore Surge C2. Prvú generáciu čipu sme mohli vidieť napríklad v modeli Xiaomi MIX Fold, kde zrýchľoval zaostrovanie a vylepšoval vyváženie bielej.

Na základe uniknutého zdrojového kódu sa leaksteri domnievajú, že fotografické čipy uvidíme aj v modeloch MIX 5. Pre dosiahnutie prvenstva v rebríčku DxOMark uvidíme v MIX 5 Pro spomínaný čip Surge C2. Základná verzia sa pravdepodobne dočká len prvej generácie – Surge C1.

surge c1 procesor
Surge C1 čipset

Extrémne rýchle 150 W nabíjanie

Séria MIX 5 posunie rýchlosť nabíjania smartfónov na úplne iný level. Telefóny nabiješ do 10 minút vďaka 150 W extrémne rýchlemu nabíjaniu, dostupné bude taktiež 50 W bezdrôtové nabíjanie. Pôvodne mali zariadenia disponovať 200 W Hyper Charge nabíjaním, avšak s vývojom nastali komplikácie, takže uvidíme nabíjací výkon o veľkosti „len“ 150 W.

Dostupnosť na globálnom trhu

Model Xiaomi Mi MIX 4 je exkluzívny smartfón určený pre domáci trh, pre Európu je dostupný len v čínskej verzii. Otázkou zostáva, či rovnaký osud čaká aj modely MIX 5. Nakoľko by v Číne mohli prísť dva modely, základná a Pro verzia, teoreticky by mohol prísť aspoň jeden zo smartfónov aj na globálny trh.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).