xiaomi lei jun cover

Nová stratégia Xiaomi chce zosadiť Apple a Samsung z popredných priečok v predaji smartfónov. Aké sú konkrétne plány?

Značka Xiaomi je v našich končinách známa najmä pre svoje dostupné smartfóny, ktoré vynikajú pomerom cena / výkon. Posledné dva vlajkové rady – Mi 11 a Xiaomi 12, už nemali tak nízke ceny, na ktoré sme boli zvyknutí. Prečo technologický gigant pristúpil k týmto krokom sa dozvieš v tomto článku.

„Boj na život a na smrť“

CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, na platforme Weibo informoval, že najvyšší predstavitelia Xiaomi diskutovali o stratégii, ktorej sa bude značka nasledujúce roky držať. Výsledok diskusii je jasný, zameranie sa na prémiovú triedu je najlepšou cestou pre rast spoločnosti.

ceo xiaomi lei jun
CEO Xiaomi – Lei Jun

Práve výrobou prémiových zariadení s najlepším hardvérom na trhu sa chce spoločnosť vyrovnať americkému gigantovi Apple. Okrem toho čínsky gigant chce poraziť Apple v množstve predaných smartfónov.

Po odchode značky Huawei z amerického trhu a jej páde vidí čínska spoločnosť dieru na trhu, ktorú plánuje rýchlo vyplniť. Xiaomi chce naliať 100 miliárd čínskych juanov (13,9 mld eur) do vývoja prémiových smartfónov v priebehu piatich rokov.

Jednotka na trhu

Nie je tajomstvom, že práve americký Apple spolu s juhokórejským Samsungom majú najväčšie podiely v predaných smartfónoch. CEO Xiaomi má však ambíciu byť jednotkou v predaji smartfónov na domácom ako aj globálnom trhu do troch rokov.

xiaomi 12

Môžeme sa teda tešiť na ešte lepšie vlajkové lode v podaní čínskeho giganta s tým najlepším hardvérom, ktorý na trhu nájdeme. Kvalitné a cenovo dostupné smartfóny budú stále v predaji vďaka partnerským značkám Redmi a POCO, ktoré stále produkujú smartfóny so skvelým pomerom cena / výkon.

Kúpiš si radšej nadupanú vlajku s brutálnymi parametrami od Xiaomi alebo uprednostníš kvalitnú strednú triedu od Redmi / POCO? So svojím výberom sa môžeš podeliť dole v diskusii pod článkom.

xiaomi store v cine

Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).