Vlajkový rad smartfónov Xiaomi 12 trhá rekordy predajov. Po piatich minútach sa predali smartfóny v hodnote 250 miliónov eur.

Decembrová Xiaomi konferencia priniesla mnoho horúcich noviniek. Okrem nových smart hodiniek Xiaomi Watch S1, sme sa dočkali predstavenia 13. verzie obľúbenej nadstavby MIUI. Konferencia vyvrcholila predstavením troch smartfónov vlajkového radu – Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro, o ktorých sme už na našom portáli písali.

Predaj Xiaomi 12 prelomil rekord

Predstavené smartfóny boli uvedené na trh už 31. decembra 2021. Fanúšikovia Xiaomi nenechali na seba dlho čakať a do piatich minút vykúpili zásobu smartfónov v hodnote 1,8 miliardy juanov – 250 miliónov eur.

Tržby Xiaomi tak prekonali rekord predajov minulého vlajkového radu Xiaomi Mi 11, kedy po uvedení do predaja spoločnosť utŕžila 1,2 miliardy juanov – 166 miliónov eur. Kvalita nových „vlajok“ sa teda ukázala v tom najlepšom svetle.

xiaomi 12 tr

Špecifikácie novej vlajkovej série

Xiaomi tento rok stavilo aj na dva kompaktné modely, ktorými sú základný Xiaomi 12 a Xiaomi 12X, oba s 6,28″ Full HD+ AMOLED displejom. Pro verzia dostala až 6,73″ AMOLED displej s rozlíšením 2K, ktorý si obľúbia fanúšikovia väčších smartfónov.

Pod „kapotou“ základnej a Pro verzie sa ukrýva Snapdragon 8 Gen1 s naozaj masívnym výkonom. Model 12X je vybavený Snapdragonom 870, ktorý ani v roku 2022 nebude zaostávať po výkonnostnej stránke. V redakcii aktívne používame smartfón POCO F3, pričom i ten disponuje týmto chipsetom a na jeho výkonnostné limity sme zatiaľ nenarazili.

snapdragon 8 gen 1

Neoddeliteľnou súčasťou vlajkovej rodinky je aj ich veľký fotografický potenciál. Modely Xiaomi 12 a 12X disponujú 50 MPx Sony IMX766 snímačom, 13 MPx ultra-širokým objektívom s uhlom záberu 123° a 5 MPx tele-makro objektívom.

Pre ešte väčších nadšencov fotografie ponúka „Pro“ model trojicu 50 MPx snímačov. Hlavným sa stal 50 MPx Sony IMX707 snímač, sekundárny je 50 MPx tele-objektív s 2-násobným digitálnym zoomom a ako posledný tu nájdeme 50 MPx ultra-široký objektív s uhlom záberu 115°.

12 pro fotak

 

Fotografický softvér je obohatený o vylepšený nočný režim – Night Owl 2.0, s ktorým vytvoríš parádne nočné fotky. Výrobca implementoval do smartfónov aj novú technológiu „Cyber Focus“, vďaka ktorej smartfón dokáže sledovať vybraný objekt a udržať ho ostrý aj počas pohybu.

Ceny a dostupnosť

Každý z trojice smartfónov je dostupný v troch pamäťových konfiguráciách:

  • 8 GB RAM + 128 GB interné úložisko
  • 8 GB RAM + 256 GB interné úložisko
  • 12 GB RAM + 256 GB interné úložisko

Oficiálna cena pre domáci trh pre najdostupnejší, Xiaomi 12X, model začína na 445 € / 11 000 Kč. Základnú verziu kúpiš už od 510 € / 12 700 Kč. Najvýkonnejší model z vlajkovej rodinky, Xiaomi 12 Pro, sa predáva od 650 € / 16 200 Kč. Pripomíname, že tieto ceny sú ale určené pre čínsky domáci trh a cena globálnych modelov bude rozhodne vyššia.

Smartfóny už v predaji

Všetky tri smartfóny už stihol zaradiť do predaja populárny a renomovaný e-shop TradingShenzen. Momentálne sú telefóny dostupné v čínskej verzii bez podpory pásma B20 – čo v praxi znamená, že mimo miest budú smartfóny bežať na 3G sieti. V meste pôjde klasické 4G pripojenie.

Xiaomi 12X

NOVÝ VLAJKOVÝ SMARTFÓN XIAOMI 12X
AKTUÁLNE VYPREDANÝ
NAJVÝHODNEJŠIE KÚPIŠ TU

Xiaomi 12

Nový vlajkový smartfón Xiaomi 12
Kupón – 5 € na stránke | FINÁLNA CENA – 657 €
NAJVÝHODNEJŠIE KÚPIŠ TU

Xiaomi 12 Pro

NOVÝ VLAJKOVÝ SMARTFÓN XIAOMI 12 PRO
KUPÓN – 5 € NA STRÁNKE | FINÁLNA CENA – 807 €
NAJVÝYHODNEJŠIE KÚPIŠ TU

V smartfónoch je nainštalovaná čínska verzia MIUI 13. Telefóny obsahuje dva jazyky, čínsky alebo anglický. Globálna Xiaomi.EU ROM bude dostupná pravdepodobne o pár týždňov. Doručenie z Číny do dvoch týždňov je formou kuriérskej spoločnosti, vďaka čomu nebudeš platiť žiadne ďalšie poplatky (clo, DPH).

👇Zahlasuj v našej ankete 👇

[yop_poll id=“7″]

Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 ).