Xiaomi 12 sa predstaví už 28. decembra! Tešiť sa môžeme aj na kompaktný model či prvotriedny displej

V posledných dňoch sa na internete objavuje čoraz viacej informácií súvisiacich s príchodom očakávaného vlajkového smartfónu Xiaomi 12. Avšak, tento model so základným označením rozhodne nebude jediný člen rodinky dvanástej generácie.

Xiaomi doposiaľ predstavilo svetu jedenásť radov smartfónov, pričom každý sa výrazným krokom posunul vpred v porovnaní so svojím predchodcom. Situácia so Xiaomi 12 vyzerá aj tento rok. na základe najnovších informácií, nádejne.

Rodinka Xiaomi 12 s viacerými členmi

Ako sme už vyššie v článku načrtli, nová generácia vlajkových smartfónov pod krídlami tohto čínskeho giganta prinesie so sebou hneď viacero modelov. Momentálne nie je známe, či sa 28. decembra predstavia dva alebo tri modeli, avšak skôr či neskôr sa určite dočkáme ďalších verzií.

S vysokou pravdepodobnosťou sa môžeme už o necelý týždeň tešiť na základný model Xiaomi 12 po boku so svojím kompaktnejším súrodencom. Názov druhého modelu bude Xiaomi 12 Mini alebo Xiaomi 12 X.

Základná verzia prinesie vo výbave vlajkový procesor ôsmej generácie vyrobený spoločnosťou Qualcomm. Disponovať bude veľkým 6,81″ displejom s hodnotením DisplayMate A+ a 16 000 úrovni jasu. V prípade menšieho modelu sa môžeme tešiť na krásny kompaktný 6,28″ displej.

xiaomi 12 vs iphone 13

Xiaomi 12 je v porovnaní so smartfónom iPhone 13 (6,1″ displej) dokonca užší, vďaka čomu sa bude pri používaní príjemnejšie držať. Xiaomi sa podarilo urobiť svoj vlajkový model až o 1,6″ milimetra užší.

Nový fotografický systém

Čínsky gigant nás pomaly, ale isto láka na predstavenie svojich nových vlajkových lodí. V nedávno uverejnenom plagáte nám odhaľuje zaujímavú funkciu z prostredia fotoaparátu. Tá ma za úlohu lepšie zachytiť pohybujúce sa objekty.

xiaomi 12 fotoaparat umela inteligencia

Výrobca nám vďaka svojej novej umelej inteligencii postavenej na architektúre „Xiaomi Image Brain“ (v preklade „Xiaomi fotografický mozog“), dokáže zabezpečiť krásne a ostré fotografie aj pohybujúcich sa objektov.

Ako sme už vyššie spomenuli, predstavenie sa odohrá už za menej ako týždeň. Konkrétne ide o 28. december 2021 19:30 miestneho času, čiže okolo pol tretej nad ránom pre naše končiny. Do diskusie pod článkom nám môžeš napísať, ako sa ti pozdáva nová vlajková loď, poprípade, či by si si ju sám zaobstaral.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej sledovať. Pokiaľ nechceš nič dôležité zmeškať, pravidelne sleduj technologický magazín Digital News, lajkni našu stránku na Facebooku a taktiež sa pridaj do našej skupiny na Facebooku.