Prichádza na trh kompaktný vlajkový model Xiaomi 12 Mini? Leaksteri odhaľujú horúce novinky

Predaje vlajkového radu Xiaomi 12 sa tešia veľkému úspechu na domácom, čínskom, trhu. Spoločnosť ešte nestihla uviesť vlajkové smartfóny dvanástej generácie na globálny trh a už tu máme nové úniky o údajnom kompaktnom súrodencovi z rodinky smartfónov Xiaomi 12.

Neoficiálny render Xiaomi 12 Mini

Na platforme Twitter sa nedávno objavil príspevok od leakstera, ktorý obsahuje render smartfónu s názvom Xiaomi 12 Mini. Malo by ísť o ešte menší smartfón od Xiaomi, ktorý by konkuroval telefónom s uhlopriečkami pod 6″.

https://twitter.com/Shadow_Leak/status/1488117748706197508

Už v novembri 2021 sa začali internetom šíriť špekulácie o zariadení Xiaomi 12 Mini s uniknutými parametrami. Avšak, predpovedané špecifikácie sa zhodujú s parametrami modelu Xiaomi 12X, ktorý je už teraz dostupný v čínskej verzii.

Zmenila teda spoločnosť meno smartfónu na poslednú chvíľu? Ušetril si čínsky gigant názov Xiaomi 12 Mini pre smartfón s ešte menšou uhlopriečkou? Podobné otázky si kladieme aj my v redakcii a tešíme sa, čo si spoločnosť pre nás ešte pripraví a s akými novinkami nás ešte prekvapí.

xiaomi 12 mini
Uniknutý render smartfónu Xiaomi 12 Mini z novembra 2021

Ešte menší smartfón?

Smartfóny Xiaomi 12 a verziu 12X, predstavené zatiaľ iba na čínskom trhu, sú vybavené relatívne kompaktným displejom s uhlopriečkou 6,28″. Pre kompaktné modely to nie sú tie najmenšie možné rozmery, ale oproti minulej generácii je zreteľné výrazné zmenšenie.

xiaomi 12
Základný model Xiaomi 12

Telefónov s uhlopriečkou displeja menšou ako 6″ nájdeme na globálnom trhu len veľmi málo. Jedným z dominantných hráčov na trhu s malými smartfónmi je hlavne spoločnosť Apple so svojím modelom iPhone 13 Mini a uhlopriečkou 5,4-palca.

Stále ale existuje množstvo ľudí, ktorí túžia po kompaktnom „androide“ s aktuálnou hardvérovou a softvérovou výbavou. Viacero výrobcov si túto dieru na trhu uvedomuje a práve čínsky gigant Xiaomi môže byť ten, kto sa ju bude ako prvý snažiť vyplniť.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).