Xiaomi 12 – Kvalitný displej, vysoký výkon, prvotriedne fotoaparáty – to je nová vlajka od Xiaomi pre rok 2022

Len pred niekoľkými malými chvíľami spoločnosť Xiaomi predstavila na svojej globálnej konferencii novú očakávanú sériu vlajkových smartfónov – Xiaomi 12. Dvanásta vlajková rodinka pozostáva z troch modelov – Xiaomi 12, Xiaomi 12X a 12 Pro.

V tomto článku ti stručne a jasne popíšeme výbavu základnej verzie. Zároveň ti aj ukážeme, kde a kedy si už môžeš aj ty novu vlajkovú loď zaobstarať.

Dizajnovo krásny kúsok

Xiaomi to hneď zo začiatku konferencie poriadne rozbalilo. Dizajn vlajkovej lode, ktorý nám výrobca ukázal, je naozaj nádherný. Matné zadné sklo eliminuje akékoľvek odtlačky prstov, hliníková konštrukcia sa stará o vysokú odolnosť, pričom vďaka trom farebným prevedeniam – modrá, ružová, čierna – si vyberie naozaj každý.

Čínsky gigant taktiež zdôraznil kompaktnosť svojej novej vlajkovej lode. Na hrúbku má telo zariadenia dĺžku len 69,9 mm, čo je skutočne príjemná hodnota. Xiaomi sa nevyhlo ani klasickému porovnaniu s americkým Applom, pričom v tomto prípade Xiaomi zdôraznilo svoje menšie telo s väčším displejom.

Nádherný displej

Čo sa samotného zobrazovacieho panelu novej dvanástej vlajky týka, Xiaomi vsadilo na to najlepšie na trhu. Tešiť sa môžeme na 6,28″ AMOLED displej s adaptívnou 120 Hz obnovovacou frekvenciou, 68 miliónmi farieb, hustotou pixelov 419 a až 16 000 úrovňami jasu.

Samozrejmosťou je potom certifikácia DisplayMate A+, prvotriedna ochrana v podobe sklíčka Corning Gorilla Glass Victus, podpora Dolby Vision a HDR 10+. Povedané inými slovami, sledovanie akéhokoľvek obsahu na tomto displeji bude pastva pre oči.

Prémiový výkon v podobe Qualcommu

Pod kapotou Xiaomi 12 sa nachádza prémiový a doposiaľ najvýkonnejší procesor z dielne amerického Qualcommu – Snapdragon 8 Gen 1. Nebudeme mať nasadené ružové okuliare, tento chipset má viacero problémov napríklad s prehrievaním, avšak zlepšená softvérová optimalizácia a kvalitné chladenie môže tento neduh efektívne eliminovať.

Okrem týchto negatív ale chipset ponúka obrovské množstvo, ktorý sa ti rozhodne vo veľa prípadoch zíde. Zároveň môžeme aj doplniť informáciu o implementácii kvalitných reproduktorov od prestížnej spoločnosti Harman Kardon či podporou Dolby Atmos.

Fotografie ako od profesionála

Oblasťou, ktorou sa čínsky gigant chválil počas predstavenia asi najviac, sú rozhodne fotoaparáty. Vo výbave na zadnej strane nájdeme trojicu snímačov v hlavnej úlohe s 50 MPx senzorom Sony IMX776 so zabudovanou optickou stabilizáciou (OIS) a clonou f/1.88.

Zvyšné dva snímače pozostávajú z telemakro objektívu a širokouhlého snímača s uhlom záberu 123°. Xiaomi sa na svojej konferencii pochválilo prepracovaným systémom ProFocus, ktorý dokáže, podľa slov výrobcu, udržať perfektne ostrý vybraný objekt aj počas rýchleho pohybu.

Xiaomi 12 nechýba podpora 8K videa, 4K videa pri 60 FPS, nočný režim aj pre videá či HDR10+. Predná kamera potom ponúkne rozlíšenie 32 MPx. Nakoniec môžeme ešte zmieniť batériu, nabíjanie a dlhoočakávané ceny.

Konečne prepracované nabíjanie

Xiaomi sa už dlhšiu dobu zameriava na vývoj rýchleho nabíjania. Rýchle nabíjanie je skutočne návykové a praktické, avšak zároveň nie je moc prospešné pre životnosť batérie. Čínsky gigant konečne vzal do rúk optimalizáciu nabíjania a prináša nám vlastné adaptívne nabíjanie.

4500 mAh batériu nabiješ doplna už za 39 minút vďaka rýchlemu 67 W nabíjaniu. Ako sme ale vyššie spomínali, nová vlajková loď bude disponovať aj vlastným adaptívnym nabíjaním, ktoré sa bude na základe algoritmov učiť efektívne nabíjať batériu presne podľa tvojich potrieb. Na toto sme presne čakali.

Globálna verzia Xiaomi 12X

Okrem základného modelu a vylepšeného modelu spoločnosť na koniec ohlásila aj príchod globálnej verzie kompaktnejšieho modelu Xiaomi 12X. Jediným rozdielom medzi základnou a X-ovou verziou je prcoesor. Spoločnosť do najmenej vybavenej verzie implementovala stále výkonný Snapdragon 870.

Ceny a dostupnosť

Momentálne, v čase písania tohto článku, Xiaomi zatiaľ nezverejnilo konkrétne ceny pre jednotlivé pamäťové konfigurácie. Čo ale vieme je cena za základný model, ktorá činí 749 $ / 682 €. Predaj začne už čoskoro prostredníctvom vybraných e-shopov. O všetkom ťa budeme včas informovať.

[yop_poll id=“10″]

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).