Sleduj, kto z tvojich priateľov aktuálne počúva hudbu na svojom smartfóne. Spotify prináša do svojich aplikácií očakávanú funkciu

Na desktopovej (počítačovej) verzii Spotify máš možnosť sledovať v reálnom čase, kto z tvojich priateľov čo počúva. Zároveň si vieš pozrieť, ktorý z tvojich priateľov si aktualizoval svoj playlist, vďaka čomu si sa mohol veľmi jednoducho inšpirovať v hľadaní novej hudby.

Nové prostredie „Spotify Community“

Na sociálnej sieti Tiwtter používateľ Chriss Messina uverejnil nový príspevok, v ktorom odhaľuje novú funkciu v Spotify aplikácii pre systémy iOS a iPadOS. Ako sme už vyššie v článku písali, jedná sa o možnosť sledovať, čo tvoji priatelia aktuálne počúvajú na Spotify.

Táto funkcia ešte nie je verejne dostupná, avšak je tu jedna cesta, vďaka ktorej môžeš na svojom iPhone či iPade túto funkciu otestovať už teraz. Do vyhľadávača Safari jednoducho napíš nasledovný príkaz: „spotify:community“ a v priebehu pár chvíľ sa dostaneš do nového prostredia Community.

Nová funkcia bude dostupná pre operačné systémy Android aj iOS (iPadOS). Presný dátum oficiálneho spustenia momentálne nie je známy, avšak pokiaľ pôjde všetko ako má, funkcia by mala zavátať do appiek už čoskoro.

Pre ďalšie zaujímavé novinky zo Slovenska, Česka a celého sveta pravidelne sleduj náš magazín Digital News. Všetko doležíte nájdeš prehľade na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).