Na žiadosť Ukrajiny sa pozastavil predaj Apple produktov v Rusku. Americký gigant prináša tvrdé sankcie

Už niekoľko dní sme svedkami veľkej Ruskej invázie na Ukrajinu. Vojnové konflikty stále neustupujú a na rad prichádzajú ďalšie tvrdé sankcie zo západu. Po novom sa rozhodol americký Apple prispieť svojimi vlastnými sankciami k ukončeniu vojny a nastoleniu mieru na Ukrajine.

Pozastavenie predajov na žiadosť Ukrajiny

Len nedávno adresoval ukrajinský vicepremiér Mykhailo Fedorov otvorený list riaditeľovi spoločnosti Apple, Timovi Cookovi, v ktorom žiada giganta, aby pozastavil predaj svojich produktov na ruskom trhu. Odpoveď od Tima Cooka nenechala na seba dlho čakať. 

Na základe ukrajinskej žiadosti Apple po novom prestane dodávať a predávať svoje produkty občanom v Rusku. Zároveň ale Apple pristúpil aj k ďalším sankciám, ktoré výrazne znepríjemnia život ľudom v Rusku. Hlavne tým mladým.

Apple Pay v obmedzenom režime, dezinformačné média odstránené

CEO Applu verejnosť informoval, že okrem pozastavenia predajov zároveň pristúpila značka k obmedzeniu služieb Apple Pay, Apple Maps a App Store.

Platenie pomocou Apple Pay bude značne v Rusku obmedzené, Apple Mapy nebudú po novom zobrazovať živé incidenty na Ukrajine, aby sa zvýšila bezpečnosť ukrajinských obyvateľov či vojsk a z App Store boli odstránené viaceré ruské dezinformačné média ako RT News a Sputnik News.

Tim Cook v mene celej spoločnosti vyjadril súcit s obyvateľmi zažívajúcimi ruskú inváziu na Ukrajine, pričom svoje slová doplnil aj o finančný dar. Cook verí, že aj takýmito opatreniami sa v Ukrajine čo najskôr podarí nastoliť mnohými vytúžený mier.

Celé dianie budeme aj naďalej sledovať a všetky novinky následne uverejňovať na našom technologickom portáli Digital News. Horúce aktuality zdieľame takisto aj na našej facebookovej stránke a na našom Instagrame.