Úniky tesne pred predstavením Samsung Galaxy S22: marketingové obrázky a možný posun predaja

O očakávanom vlajkovom rade Samsung Galaxy S22 od juhokórejského giganta sme ti priniesli už viacero článkov. Spoločnosť predstaví tri vlajkové smartfóny počas eventu Samsung Unpacked, ktorý sa uskutoční už 9.2. 2022.

Nedávno unikli údajné oficiálne marketingové materiály odhaľujúce kľúčové špecifikácie najvybavenejšieho súrodenca – Samsung Galaxy S22 Ultra. Obrázky zverejnené na platforme Twitter potvrdzujú aj niektoré predošlé špekulácie.

Samsung Galaxy S22 Ultra má krásny displej

Neprehliadnuteľnou súčasťou smartfónu je jeho famózny 6,8″ Dynamic AMOLED 2X predný panel s rozlíšením Quad HD+. Smartfón má najvyšší jas doposiaľ – až 1 750 nitov, nechýba ani adaptívna obnovovacia frekvencia s maximom 120 Hz.

Už predchodca, Samsung Galaxy S21 Ultra, disponoval prvotriednym displejom.

Na zadnej strane nájdeme hneď štvoricu snímačov. V hlavnej úlohe uvidíme 108 MPx snímač, sekundárnym je 12 MPx ultra-široký objektív a nakoniec telefón ponúka ešte dvojicu 10 MPx tele-objektívov. Rozdiel medzi tele-objektívmi je v clone, prvý je s clonou f/2,4 a druhý s clonou f/4,9.

samsung galaxy s22 ultra foto

Na základe uniknutých informácií vieme, že dotykové pero S Pen bude súčasťou tela smartfónu Galaxy S22 Ultra. V balení telefónu sa nachádza len nabíjací USB Type-C kábel a ihla na vyberanie SIM kariet. Ako aj predošlá generácia, ani S22 nebude obsahovať nabíjačku v balení.

Oneskorené predaje

Veľký dopyt po vlajkovom rade pravdepodobne spôsobí výpadky v predajoch. Spoločnosť odhaduje, že pri najhoršom scenári bude predaj meškať až 3 mesiace. Predpokladaný začiatok predaja smartfónu S22 Ultra je 25. februára. Základný model spolu s Pro verziou by sme mali v predaji vidieť ešte neskôr – 11. marca.

samsung galaxy s22 ultra
Neoficiálny render modelu Samsung S22 Ultra

Kreatívna pozvánka od Samsungu

Technologický gigant poslal influencerom kreatívnu pozvánku na online predstavenie. Adresáti dostali balíček s kladivom a tehličkou s nápisom „Rozbij mně!“. V rozbitom kvádri sa potom nachádzala pozvánka s dátumom 9.2. 2022 a časom 16:00.

https://www.youtube.com/watch?v=T66UONVejhs&ab_channel=HejTech

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).