Spoločnosť Samsung chce prispieť k udržateľnosti novým materiálom, ktorý uvidíme vo vlajkovom rade Samsung Galaxy S22

Juhokórejský gigant Samsung na svojich stránkach oznámil informáciu, že do nových zariadení implementuje nový ekologický materiál. Značka Samsung tak reaguje na znečistenie morí a oceánov rôznym odpadom.

Samsung Galaxy S22 z rybárskych sietí

Zariadenia z vlajkovej série Samsung Galaxy S22 budú využívať komponenty, ktoré boli vyrobené najmä z PCM materiálov. PCM znamená post-spotrebiteľský materiál, tvorený z produktov, ktoré sú vyhodené alebo ich už nikto nevyužíva. Technologický gigant sa zameral na veľké množstvo rybárskych sietí v moriach.

samsung komponenty z rybarskych sieti

Podľa informácií od spoločnosti sa každoročne vyhodí až 640 000 ton rybárskych sietí. Tieto „siete duchov“ sú hrozba nielen pre morské živočíchy, ale taktiež ohrozujú aj koralové útesy. Dokonca sa časti z vyradených sietí dostávajú aj do vodných a potravinových zdrojov určených ľuďom.

S využitím dostupných technológií plánuje Samsung vyrábať niektoré komponenty svojich zariadení z nového materiálu tvoreného prevažne vyhodenými rybárskymi sieťami. Podľa oficiálneho vyjadrenia chce Samsung dať „nový život plastom na dne oceánov“.

samsung siete duchov

Galaxy for the Planet

Iniciatíva Galaxy for Planet je súbor ekologických záväzkov, ktoré plánuje spoločnosť splniť do roku 2025. Body, ktoré plánuje Samsung splniť sú nasledovné:

  • Implementácia recyklovaného materiálu vo všetkých mobiloch
  • Eliminovať všetky plasty z obalov od smartfónov
  • Redukcia spotreby elektrickej energie v pohotovostnom režime na všetkých nabíjačkách pod hranicu 0,005 W
  • Dosiahnuť „zero waste“ – žiaden odpad na skládkach

galaxy for the planet

Značka tak vytváraním komponentov z recyklovaných materiálov spĺňa jeden z bodov projektu. Tešíme sa, že aj veľké spoločnosti ako je Samsung prijímajú opatrenia, ktoré pomôžu redukovať odpad a spomalia zmenu klímy.

Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).