Séria Samsung Galaxy S22: Úniky hlásia nové ochranné sklo, farebné varianty a dátum predstavenia

Nové modely zo série Samsung Galaxy S22 sú už čoskoro tu. V minulom článku sme ťa informovali o uniknutých špecifikáciách displeja. Najnovšie úniky o vlajkovom rade sa týkajú ochrany displeja pred pádom a škrabancami.

Novinka od Corningu

Určite si sa niekedy stretol s poškriabaným či prasknutým displejom. Samsung si dáva obzvlášť záležať na ochranu displeja pri vlajkových lodiach a podľa špekulácií sériu Galaxy S22 uvidíme vybavenú ochranným sklom Gorilla Glass Victus+.

Sklo Gorilla Glass Victus od spoločnosti Corning poznáme už od júna 2020. Vylepšená verzia skla by mala debutovať spolu so sériou Galaxy S22. Každý model zo série by mal byť vybavený novým práve týmto ochranným sklom.

Otázkou zostáva, či bude ochranné sklo len na displeji alebo či bude pokrývať aj zadnú stranu telefónu. V predošlej generácii bol len Galaxy S21 Ultra pokrytý sklom z oboch strán, zvyšné modely disponovali plastovým chrbtom.

samsung galaxy s22 ultra
Rendery odhaľujú dizajn smartfónu Samsung Galaxy S22 Ulta.

Špekulácie približujú aj možné farebné prevedenia smartfónov. Základná S22 a S22+ verzia by mala byť dostupná v ružovo-zlatom, zelenom, čiernom a bielom prevedení. S22 Ultra sa nebude líšiť len v špecifikáciách, ale aj farebných prevedeniach. Namiesto ružovo-zlatej bude smartfón dostupný vo farbe burgundy (bordová).

Možný dátum predstavenia

Presný dátum ofikaného predstavenia je zatiaľ neznámy, avšak všetci leaksteri sa zhodujú na dátume 9. február, konkrétne o 16:00 nášho času. Na teraz nám nezostáva nič iné než čakať, kedy nová generácia vlajkových lodí od Samsungu príde. O všetkých nových únikoch ťa budeme okamžite informovať.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).