redmi note 11s cover uniky

Nástupca populárnej série Redmi Note S – Redmi Note 11S, sa predstaví už začiatkom roka 2022. Výbava vyzerá výborne

Redmi, dávnejšie podznačka Xiaomi, teraz už osamostatnený výrobca, prináša na trh produkty s asi najlepším pomerom ceny a výkonu vôbec. Jedným najpopulárnejších radov smartfónov je rozhodne Redmi Note.

V súčasnosti je na globálnom trhu najaktuálnejšia séria Redmi Note 10, avšak v domácej Číne sa už môžu fanúšikovia Redmi tešiť z nástupcu v podobe Redmi Note 11. Len pred pár chvíľami sa na internete objavili informácie, ktoré nám približujú príchod jedenástej série aj do našich končín.

Redmi Note 11S oficiálne certifikovaný

Príchodu nových smartfónov na jednotlivé trhy predchádzajú rôzne certifikácie. Práve tieto certifikácie nám vedia veľmi dobre pomôcť pri odhaľovaní výbavy a približného dátumu oficiálneho uvedenia produktov na daný trh. Redmi Note 11S sa objavil v jednej z týchto certifikácií.

redmi-note-11s-certfikovany
Redmi Note 11S bol oficiálne certifikovaný.

Ako môžeš na snímke vyššie vidieť, smartfón s modelovým označením 2201117SG, teda Redmi Note 11S, bol oficiálne certifikovaný pre európsky trh. Pôjde teda o vôbec prvý inteligentný telefón z rodinky Note 11, ktorý zavíta aj do našich končín.

Výbava vyzerá sľubne

I keď smartfón ešte pre európsky trh oficiálne predstavený nebol, vďaka dostupnosti súrodencov z radu Redmi Note 11 v domácej Číne môžeme predpokladať jeho výbavu. Aj keď sa jedná len o špekulácie, môžeme si byť istí, že pomer ceny a výbavy bude opäť, po vzore predchodcov, výborný.

redmi note 11 pro
Redmi Note 11 Pro dostupný na čínskom trhu.

Na prednej strane bude podľa všetkého sídliť kvalitný AMOLED panel so zvýšenou obnovovacou frekvenciou, konkrétne 90 Hz. Pod kapotou zariadenia nájdeme jeden z dvojice výkonných chipsetov – MediaTek Dimensity 7000 alebo Dimensity 9000.

Zadná strana by mohla patriť hlavnému 108 MPx snímaču z dielne Samsungu po boku so širokouhlým a makro objektívom. Odhadovaná cena by sa mala pohybovať na úrovni okolo 249 € / 281 $ / 6 217 Kč, čo je za takúto výbavu veľmi príjemná hodnota.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta MIUI nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).