Očakávaný Redmi Note 11S oficiálne predstavený: 108 MPx snímač a MediaTek Helio 96

Konečne sme sa dočkali online eventu, na ktorom bola predstavená 11. generácia radu Redmi Note pre globálny trh. Okrem ďalších troch smartfónov sme mohli byť svedkami uvedenia modelu Redmi Note 11S. Značka Redmi opäť nesklamala a znovu vidíme parádne kúsky za lákavé ceny.

Nádherná práca dizajnérov

Dizajn modelu Redmi Note 11S je v skutku parádny, rovné hrany pridávajú smartfónu na elegancii. Konštrukcia dokonca disponuje ochrannou certifikáciou IP53, zboku zariadenia potom na hrane nájdeme čítačku odtlačkov prstov.

Novinka v podaní Redmi sa predáva hneď vo viacerých farebných prevedeniach: Graphite Grey, Pearl White a Twilight Blue.

redmi note 11s displej

Spoločnosť vybavila smartfón 6,43″ AMOLED panelom s rozlíšením Full HD+. Rámčeky na displeji by nemali byť rušivé, pretože panel zaberá až 84,5% z prednej plochy telefónu. Úroveň jasu dosiahla hranicu 1 000 nitov a obnovovacia frekvencia sa zastavila na hodnote 90 Hz.

Redmi Note 11S: najlacnejší 108 MPx smartfón

Zaujímavosťou je, že Note 11S je najlacnejším Xiaomi / Redmi smartfónom so 108 MPx snímačom. Okrem hlavného snímača nájdeme ešte 8 MPx širokouhlý objektív, 2 MPx makro senzor a pre fotky s rozmazaným pozadím spoločnosť použila 2 MPx hĺbkový senzor.

redmi note 11s 108 mpx

Pod kapotou novopredstaveného modelu môžeme vidieť výkonný procesor z produkcie renomovanej spoločnosti MediaTek s názvom Helio G96. I keď sa nejedná o žiadneho trhača benchmarkov, solídne hry s kvalitnou grafikou rozbehneš na vysoké detaily. Vďaka absencii 5G modemu je cena cena zariadenia taktiež veľmi príjemná.

mediatek helio g96 note 11s

Dcérska spoločnosť Xiaomi siahla po LPDDR4X pamäti RAM s veľkosťou 6 / 8 GB. Veľkosť úložiska môžeš rozšíriť až na 1 TB vďaka microSD slotu, telefón potom v základe ponúka úložisko o veľkosti 64 / 128 GB.

Dlhé používanie bez častého nabíjania zabezpečí akumulátor s kapacitou 5 000 mAh. Obrovskú batériu nabiješ do hodiny vďaka rýchlemu 33 W nabíjaniu. Adaptér s podporou 33 W nabíjania je súčasťou balenia telefónu.

redmi note 11s bateria

Nie najlepším krokom od Redmi je implementovanie staršieho operačného systému Android 11, avšak čoskoro očakávame aktualizáciu na najnovšiu verziu. Ako v každom inom Redmi smartfóne nechýba nadstavba MIUI 13. Telefón je vybavený NFC čipom pre prípadné bezkontaktné platby smartfónom.

Veľmi nízke ceny

Cenová politika spoločnosti Redmi je fanúšikom technológií dobre známa – parádny výkon za veľmi nízke ceny. Napriek neskorým dodávkam súčiastok, nedostatku polovodičov a celkovej inflácii sa spoločnosti podarilo priniesť dobré kúsky hardvéru za lákavé ceny.

Ceny za Redmi Note 11S sú nasledovné:

  • 6 GB RAM + 64 GB interného úložiska – 220 € / 5 400 Kč
  • 6 GB RAM + 128 GB interného úložiska – 250 € / 6 050 Kč
  • 8 GB RAM + 128 GB interného úložiska – 265 € / 6 500 Kč

KÚPIŤ REDMI NOTE 11S NA ALIEXPRESS

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).