Z Redmi Note 11 Pro 5G sa rysuje potenciálny bestseller roka. Výkonný procesor, krásny displej a veľká batéria

Uvedenie modelov z radu Redmi Note 11 sa nezadržateľne blíži. Predstavenie sa uskutoční už 26. januára prostredníctvom online konferencie, pričom spoločnosť Redmi nás pravdepodobne poteší až štvoricou smartfónov.

V predchádzajúcom článku na našom webe sme rozoberali model Redmi Note 11 Pro 4G, avšak tento článok je venovaný najvýkonnejšej verzii – Redmi Note 11 Pro 5G. Najnovšie úniky odhalili dizajn smartfónu, pričom unikli informácie aj o možných špecifikáciách zariadenia.

Redmi Note 11 Pro 5G s prémiovým dizajnom

Na platforme Twitter sa len nedávno objavili údajné marketingové materiály, na ktorých sa nachádza Redmi Note 11 Pro 5G. Dizajn je skutočne krásny, na prémiovom vzhľade pridávajú elegantné rovné hrany okolo celého displeja.

redmi note 11 pro 5G rendery

Dostačujúci výkon

Po stránke výkonu by sme sa mali dočkať čipsetu Snapdragon 690 5G, ktorý v benchmarku AnTuTu získal takmer 350 000 bodov. Vlaňajšia generácia bola vybavená Snapdragonom 732G, ktorý sa umiestnil o dve priečky vyššie ako spomenutý 690 5G. Avšak, výkonu je v oboch prípadoch viac než dosť.

Niektorí leaksteri očakávajú 6,6″ Full HD+ AMOLED predný panel s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. V hornej stredovej časti displeja, v priestrele, by sa mala nachádzať selfie kamera s rozlíšením 16 MPx.

redmi 11 pro 5G displej

Hlavným snímačom bude 108 MPx ISOCELL HM2, sekundárnym sa stane 8 MPx senzor a ako posledný na zadnej strane nájdeme 2 MPx snímač. Sekundárny a terciárny snímač neboli zatiaľ nijak bližšie špecifikované, ale podľa všetkého pôjde o širokouhlý a makro senzor.

Veľkosť pamäte RAM typu LPDDR4X očakávame 6 GB alebo 8 GB, zatiaľ čo veľkosť interného úložiska bude 128 GB typu UFS 2.2. Smartfóny pobežia na Androide 11 už s vopred predinštalovanou obľúbenou nadstavbou MIUI 13.

redmi note 11 pro 5G nabijanie

V telefóne nebude chýbať obrovská 5 000 mAh batéria, ktorú nabiješ s 67 W nabíjaním do 43 minút. Zo základnej výbavy smartfónu nechýbajú duálne stereo reproduktory, infra port určený na ovládanie domácich spotrebičov, 3,5 mm jack pre slúchadlá a čítačka odtlačkov umiestnená na boku.

Cena odhalená nebola

Výsledná cenovka pre Pro 5G verziu zatiaľ oficiálne stanovená nebola, avšak očakáva sa štart na 250 € / 6 100 Kč pre najzákladnejší variant. Kvôli výkonnejšiemu procesoru a prítomnosti 5G modemu bude cena v porovnaní so 4G modelom pravdepodobne vyššia.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 ).