Globálna verzia Redmi Note 11 Pro 4G je za rohom. Tešiť sa môžeme na 120 Hz AMOLED a MediaTek Helio G96

Smartfóny Redmi Note sú pre fanúšikov technológií veľmi známe – ponúkajú parádny výkon za lákavé ceny. Jedenásta generácia by nemala byť výnimkou a aj v tejto rodinke smartfónov uvidíme veľmi zaujímavé modely.

Uvedenie smartfónov na globálny trh sa uskutoční 26. januára o 13:00 nášho času, no digitálny svet je zahltený únikmi o prichádzajúcich smartfónoch už teraz. Posledné špekulácie sa týkajú parametrov a dizajnu modelu Redmi Note 11 Pro 4G.

Redmi Note 11 Pro 4G ako lacnejší súrodenec

Telefón sa dizajnovo veľmi podobá na nové iPhony, práve vďaka rovným hranám, ktoré lemujú konštrukciu zariadenia. „4-géčko“ by malo byť dostupné v troch farebných variantoch: Graphite Gray, Polar White a Sky Blue. Smartfón sa v dizajne od vyspelejšieho súrodenca, 5G modelu, nijako zásadne nelíši.

Najvýznamnejší rozdiel medzi 4G a 5G verziou je vo výkone procesora. Zatiaľ, čo Redmi Note 11 Pro 5G bude vybavený Snapdragonom 690, jeho lacnejšia 4G verzia dostane Helio G96 od spoločnosti MediaTek. Procesor je na budget telefóny nadpriemerne výkonný, v známom benchmarku AnTuTu obdržal viac ako 340 000 bodov.

Ostatné špecifikácie by mali byť zhruba podobné. Predným panelom bude 6,67-palcový AMOLED, ktorý by mal disponovať obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Hlavným snímačom oboch Pro verzií sa stane ISOCELL HM2 snímač s rozlíšením až 108 MPx.

Veľké rozmery umožnili výrobcovi implementovať batériu o veľkosti 5 000 mAh. Podľa únikov by mal byť smartfón vybavený rýchlym nabíjaním s výkonom až 67 W, telefón tak nabiješ len za parádnych 43 minút.

Oficiálna cena známa nie je

Redmi Note 11 Pro 4G by mal byť lacnejšou alternatívou oproti Redmi Note 11 Pro 5G. Primárne je určený pre ľudí, ktorí nepotrebujú 5G pripojenie, no chcú dostatočný výkon. Avšak, reálny cenový rozdiel medzi 4G variantom a 5G variantom si spoločnosť, zatiaľ, nechala pre seba.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 ).