Najdostupnejší z rodinky, Redmi Note 11, oficiálne predstavený! Pomer ceny a výbavy je výborný

Na veľkolepom online evente nám spoločnosť Redmi predstavila štyri smartfónové novinky pre globálny trh. Ide o modely z radu Redmi Note 11. V tomto článku ti priblížime špecifikácie a cenovku základného modelu Redmi Note 11.

90 Hz AMOLED v strednej triede

Telefón so svojimi rozmermi 159,9 x 73,9 x 8,1 mm ti pohodlne padne do ruky. Ako ostatné smartfóny zo série, tak aj základná verzia poskytuje prémiový pocit vďaka rovným hranám. Selfie kamera je vložená v priestrele v hornej časti displeja a čítačka odtlačkov prstov je umiestnená zboku na tlačidle pre zapínanie.

Predný panelom je 6,43-palcový AMOLED panel s rozlíšením 1080 x 2 400, teda Full HD+. Obnovovacia frekvencia dosiahla hranicu 90 Hz, hodnota vzorkovacej frekvencie je 180 Hz. Veľmi sa tešíme, že spoločnosť Redmi sa rozhodla implementovať AMOLED panel aj v lacnejších smartfónoch strednej triedy.

Parádny výkon v strednej triede

Novinka v podaní Redmi disponuje výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 680, ktorý je ponúkne plynulý zážitok aj v roku 2022, avšak nemá možnosť 5G pripojenia. Čipset je doplnený 4 / 6 GB RAM a interným úložiskom s veľkosťou 64 / 128 GB.

Na chrbte telefónu nájdeme celkovo štyri snímače – 50 MPx hlavný senzor, sekundárny 8 MPx ultra-široký objektív s uhlom záberu až 118° a 2 MPx makro objektív. Efekt rozmazaného pozadia zabezpečí 2 MPx hĺbkový senzor.

Batéria ťa nesklame

Neoddeliteľnou súčasťou telefónu je aj masívna 5 000 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania s výkonom až 33 W. Adaptér s podporou rýchleho nabíjania ti spoločnosť pribalí rovno so smartfónom.

Redmi Note 11 disponuje predinštalovaným operačným systémom Android 11, avšak veríme, že aktualizácia na najnovšiu dvanástu verziu dorazí už čoskoro. Samozrejme, nesmie chýbať ani obľúbená nadstavba MIUI 13.

Zo základnej výbavy nechýba slot pre microSD kartu, ktorou dokážeš navýšiť veľkosť úložiska až do 1 TB. V ďalšej výbave nechýba podpora Dual SIM, Bluetooth 5.0, kvalitné Stereo reproduktory, obľúbený infraport alebo dokonca NFC čip pre bezkontaktné platby.

Cenovo najdostupnejší Redmi Note 11

Napriek tomu, že ide o základnú, teda najmenej vybavenú a najlacnejšiu verziu, značka Redmi implementovala skutočne kvalitný a použiteľný hardvér. Novinku od Redmi kúpiš v troch farbách: Graphite Gray, Twilight Blue a v melírovanej Star Blue.

Ceny za Redmi Note 11 sú nasledovné:

  • 4 GB RAM + 64 GB interného úložiska – 160 € / 3 900 Kč
  • 4 GB RAM + 128 GB interného úložiska – 177 € / 4 350 Kč
  • 6 GB RAM + 128 GB interného úložiska – 200 € / 5 000 Kč

Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).