Redmi Note 11 JE prichádza so skvelým Snapdragon 480+, 90 Hz displejom a parádnou IP68 certifikáciou

Spoločnosť Redmi sa preslávila svojimi skvelými budget telefónmi a zabijakmi vlajkových lodí. Jednou z obľúbených smartfónových sérií je aj Redmi Note. Niektoré smartfóny z najnovšej generácie Redmi Note 11 už boli predstavené pre čínsky trh a čaká sa na ich globálnu verziu.

Podľa únikov sa k rodinke Redmi Note 11 pridá verzia 11 JE, ktorá má veľmi lákavé špecifikácie. Na základe skúseností s cenovou politikou Redmi očakávame príjemnú cenu za tento smartfón.

Snapdragon 480+ a 90 Hz displej

Na internete sa len nedávno objavila časť zdrojového kódu MIUI, ktorá nám odhaľuje pracovné názvy dvoch smartfónov — „lilac“ a „iris“. „Lilac“ by malo byť označenie pre Redmi Note 11 JE, „iris“ pre jeho predchodcu – Redmi Note 10 JE. Modelové číslo K19K nám odhaľuje dizajn totožný s modelmi Redmi Note 11 4G a 5G.

redmi note 11 je uniky

Čím ďalej tým viac sa do budget telefónov dostávajú parametre z vyšších prémiovejších tried. Príjemným prilepšením je v tomto prípade 90 Hz obnovovacia frekvencia na 6,6″ Full HD+ prednom paneli. Dostatočný výkon zabezpečuje Snapdragon 480+ s maximálnym taktom 2,2 GHz. Smarftón bude bežať na operačnom systéme Android 11 s predinštalovanou nadstavbou MIUI 13.

Známa fotografická výbava

Smartfón Note 11 JE bude mať zhodný hlavný snímač s už dobre známym modelom Redmi Note 11 5G – 50 MPx Samsung JN1. Podľa dostupných zdrojov telefón, bohužiaľ, nebude disponovať ultra-širokým snímačom. Medzi zaujímavé špecifikácie patrí aj kapacita batérie, pri Redmi Note 11 JE sa zastavila až na 5 000 mAh. Smartfón bude vďaka rozmerom a veľkej batérii vážiť až 195 gramov.

redmi note 11 pro
Redmi Note 11 Pro

V smartfóne nechýba certifikácia odolnosti IP68, ktorá zaručuje kompletnú vodeodolnosť a kompletnú prachotesnosť. Certifikácia odolnosti sa do telefónov strednej triedy implementovať nezvykne, preto rozhodnutie spoločnosti Redmi hodnotíme veľmi pozitívne.

Redmi Note 11 JE sa na globálny trh asi nedostaví

Globálnej verzie zariadenia sa najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme. Redmi Note JE séria je výhradne určená pre niektoré ázijské trhy, najmä japonský. Smartfón bude podľa všetkého predstavený už vo februári 2022.

redmi note 11 pro cierny
Redmi Note 11 Pro – už v predaji v Číne

Čínske značky Xiaomi, Redmi a POCO majú vo zvyku častokrát prinášať rovnaké smartfóny na všetky druhy, akurát pod inými názvami. To môže byť prípad aj očakávaného Note 11 JE, avšak nič zatiaľ oficiálne potvrdené nebolo.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 ).