redmi note 11 pro 5G

Výbava Redmi Note 11 bola odhalená. Pomer ceny a výbavy bude opäť fantastický

Séria Redmi Note 11 sa v domácej Číne teší veľkej obľube, smartfóny sú na domácom trhu dostupné už od októbra 2021. Spoločnosť plánuje predstaviť 11. generáciu Redmi Note smartfónov pre globálny trh už čoskoro.

Po oznámení dátumu predstavenia sa začali šíriť úniky a špekulácie o tom, aké smartfóny by sme mohli vidieť aj na medzinárodných trhoch. Základná verzia bola len nedávno zahliadnutá v jednom zahraničnom e-shope, pričom príjemne prekvapí svojou skutočne nízkou cenovkou.

Redmi Note 11 už o necelý týždeň

Spoločnosť Xiaomi na svojom Twitter účte uverejnila príspevok, v ktorom oznamujú dátum príchodu série pre západ. Predstavenie sa bude konať 26. januára 2022 o 13:00 nášho času. Podľa špekulácií by sme mohli vidieť až štyri smartfóny z očakávaného radu.

Úniky odhaľujú príchod dvoch modelov v dvoch rôznych verziách, dokopy teda až štyri smartfóny. Konkrétne ide o Redmi Note 11 a Redmi Note 11 Pro, ktoré by mali byť dostupné v 4G a 5G verziách.

Uniknuté špecifikácie Redmi Note 11 4G

Viacerí leaksteri prostredníctvom platformy Twitter informovali o údajných špecifikáciách základnej verzie smartfónu. Udialo sa tak po tom, čo istý filipínsky e-shop, pravdepodobne nechtiac, pridal do ponuky model Redmi Note 11 4G.

Základný Note 11 4G bude pravdepodobne disponovať procesorom Snapdragon 680, čo je oproti minuloročnej verzii so Snapdragonom 678 len drobné vylepšenie. Nechýba AMOLED predný panel s rozlíšením Full HD+ a obnovovacou frekvenciou až 90 Hz.

Po stránke akumulátora spoločnosť smartfón vybavila masívnou 5 000 mAh batériou s rýchlym 33 W nabíjaním. Nadšencov mobilného fotenia poteší 50 MPx hlavný snímač, ultra-široký objektív a makro objektív.

redmi note 11 4G global

Zaujímavosťou je, že parametre uvedené na oficiálnych fotkách sa nezhodujú s parametrami v bližšom popise zariadenia na e-shope. K tejto chybe mohlo dôjsť kvôli komplikovanému a, častokrát neprehľadnému, premenovávaniu smartfónov na jednotlivých trhoch.

Cena vyzerá výborne

Predajca na stránkach pridal zatiaľ len verziu s 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska. Cenovka za tieto parametre je veľmi lákavá, pri spomenutej pamäťovej konfigurácii vychádza na 8 999 filipínskych pesos, čo nám po prepočte dáva približne 155 € / 3 750 Kč.

Pripomíname ale, že táto cena nie je oficiálna predajná cena. Na tú si budeme musieť počkať do samotného predstavenia.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 ).