Séria Redmi Note 11 sa na globálnom trhu predstaví už čoskoro. Poznáme ceny základného modelu

Značka Redmi v októbri 2021 predstavila nové smartfóny zo série Redmi Note, konkrétne išlo už o 11. generáciu. Smartfóny boli doposiaľ predstavené len pre domáci – čínsky, trh. Momentálne sa špekuluje o dátume príchodu na globálny celosvetový trh.

Najnovšie úniky približujú cenu, farebné varianty a pamäťové konfigurácie modelu Redmi Note 11 4G. Telefón by mal byť základnou verziou novej rodinky Note 11 určenej pre globálny trh.

Za Redmi Note 11 4G si priplatíme

Ak poznáš spoločnosť Redmi, tak vieš, že jej cenová politika je veľmi prijateľná pre fanúšikov technológií. Telefóny od Redmi majú vždy parádny pomer cena / výkon. Pri 11. generácii je výbava stále výborná, avšak ceny sú o niečo vyššie. Dôsledkom je ale zvyšovania cien všetkých tovarov.

redmi note 11 pro
Redmi Note 11 Pro na domácom čínskom trhu.

Uniknuté ceny za rôzne pamäťové konfigurácie modelu Redmi Note 11 sú nasledovné:

  • 4 GB RAM + 64 GB interné úložisko = 250 € / 6 100 Kč
  • 4 GB RAM + 128 GB interné úložisko = 290 € / 7 100 Kč
  • 6 GM RAM + 128 GB interné úložisko = 330 € / 8 100 Kč

Na globálnom trhu by sme mohli uvidieť Redmi Note 11 4G v troch farebných prevedeniach: Star Blue, Graphite Grey a Twilight Blue.

Výbava vyzerá sľubne

Smartfón Note 11 4G podľa všetkého bude vybavený veľkým 6,5-palcovým IPS LCD displejom s rozlíšením Full HD+. Obnovovacia frekvencia sa zastavila na 90 Hz, pre budget telefóny je to veľmi príjemná hodnota. Spoločnosť implementovala veľkú batériu s kapacitou až 5 000 mAh.

Po stránke výkonu by sme sa v globálnej verzii mali dočkať čipsetu Qualcomm Snapdragon 680, ktorý v benchmarku AnTuTu dosahuje približne 220 000 bodov. Čínsky variant disponuje procesorom MediaTek Helio G88, ktorý je podľa AnTuTu o niečo menej výkonný než model Snapdragon 680.

Na zadnej strane smartfónu sa bude dokopy nachádzať trojica snímačov. Konfigurácia bude pravdepodobne 50 MPx hlavný senzor, širokouhlý objektív a makro objektív. Bližšie parametre súvisiace fotoaparátmi, bohužiaľ, nemáme.

redmi note 11

S blížiacim sa predstavením sa na svetlo sveta dostane rozhodne viacej podrobnejších špecifikácií. Čo sa oficiálneho dátumu predstavenia týka, ten ešte zverejnený nebol, avšak úniky naznačujú obdobie okolo konca februára tohto roka.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 ).