Očakávaný herný smartfón Redmi K50 Gaming Edtion príde s ultra-rýchlym 120 W nabíjaním

Spoločnosť Redmi sa preslávila výrobou lacných, ale za to veľmi kvalitných telefónov. Vlajkový rad, Redmi K, sa teší veľkej obľube nielen na domácom, čínskom, trhu. Po úspešných Redmi K40 modeloch prídu na trh nové a ešte výkonnejšie Redmi K50 modely.

Viacero únikov nám odhalilo približné charakteristiky novej, zatiaľ nepredstavenej, vlajkovej série K50. Posledné úniky odhaľujú, aký procesor sa postará o výkonnostnú stránku nadupaného herného smartfónu – Redmi K50 Gaming Edition.

Národná certifikácia odhaľuje 120 W rýchle nabíjanie

Každý jeden smartfón, ktorý má byť uvedený na čínsky trh, musí prejsť národnou certifikáciou kvality a štandardov. Redmi K50 Gaming Edition bol zahliadnutý v CCC (China Compulsory Certificate) certifikácii, vďaka čomu sa dozvedáme zaujímavý parameter.

redmi k50

V stĺpci „Model Specification“ môžeme vidieť označenie adaptéra, 21121210C, s parametrami 20 V / 6 A, čo nám po vynásobení dá maximálny nabíjací výkon až 120 W. Telefón bude teda disponovať super-rýchlym nabíjaním. Certifikácia, žiaľ, žiadne bližšie špecifikácie neprináša.

Redmi K50 Gaming Edition s Dimensity 9 000

Značka Redmi sa už dávnejšie pochválila faktom, že do jedného zo smartfónov z rodinky K50 príde najvýkonnejší MediaTek procesor – Dimensity 9 000. Podľa únikov by malo ísť o herný model zo série Redmi K50.

Procesor Dimensity 9000 obdržal v benchmarku AnTuTu cez 1 000 000 bodov, čo je naozaj výkon hodný herného telefónu. Procesor sa teda radí na úroveň nového Snapdragonu 8 Gen 1, ktorý môžeme nájsť napríklad v smartfónoch z radu Xiaomi 12.

mediatek dimensity 9000

Spoločnosť MediaTek sa môže pýšiť tým, že ich procesor Dimensity 9 000 ako jeden z prvých využíva 4 nm výrobný proces. Najvýkonnejší procesor od spoločnosti MediaTek funguje na novej špeciálnej Armv9 architektúre. Aj keď je telefón optimalizovaný pre hranie, fotografov poteší technológia 18-bit HDR-ISP pre lepšie spracovanie obrázkov a videí pri menšom využívaní energie.

Redmi K50 Gaming Edition by mal prísť s Androidom 12 a najnovšou verziou grafickej nadstavby – MIUI 13. Leaksteri očakávajú podobný dizajn, ako mal predchodca Redmi K40 Gaming Edition, vrátane mechanických tlačidiel na pravom okraji telefónu. Tie vášnivým gamerom rozhodne padnú vhod.

redmi k40 gaming edition
Populárny predchodca Redmi K40 Gaming Edition

Očakáva sa, že Redmi umiestni prednú selfie kameru do klasického priestrelu v hornej časti smartfónu. Ochranu predného skla by malo zabezpečiť kvalitné a overené ochranné sklo – Corning Gorilla Glass Victus.

Celú situáciu budeme. samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 )