Ďalšie detaily o štyroch nadupaných smartfónoch z radu Redmi K50 unikli na povrch

Všetci napäto čakáme na príchod vlajkových lodí od čínskej značky Redmi. Dokopy očakávame príchod až štyroch smartfónov, ktoré budú patriť do radu Redmi K50. O únikoch, ktoré doteraz kolovali v digitálnom priestore v súvislosti s rodinkou K50, sa môžeš informovať viac tu.

Certifikácia TENAA

Ako sme vyššie spomenuli, nový vlajkový rad disponuje štyrmi modelmi, a to Redmi K50, K50 Pro, K50 Pro+ a K50 Gaming Edition. Známy leakster len nedávno odhalil certifikačné dokumenty troch zo zmienených smartfónov, a taktiež nám priblížil, s ktorými procesormi zariadenia debutujú.

Základná verzia s označením 22021211RC bude podľa špekulácií disponovať čipsetom Snapdragon 870. Verzia „Pro“ by mala byť prvým vôbec smartfónom, ktorý bude vybavený procesorom MediaTek Dimensity 8 000.

Spoločnosť Redmi dávnejšie potvrdila aj príchod super výkonného procesoru Snapdragon 8 Gen1 do vlajkovej série. Avšak, najnovší únik spomína už len čipset Dimensity 9 000 od spoločnosti MediaTek, ktorý dosť pravdepodobne uvidíme v modeli K50 Pro+.

mediatek dimensity 9000

V hre je však stále štvrtý smartfón, Gaming Edition, ktorý mal dostať pôvodne MediaTek Dimensity 9 000. Nezostáva nám teda nič, len čakať na bližšie informácie súvisiace s výbavou zariadení, či už od samotného Redmi alebo aktívnych leaksterov.

Predchodca – Redmi K40 Gaming Edition

Rekapitulácia: Redmi K50

Doposiaľ sme písali len o únikoch a neoverených informáciách, ktoré sa šíria internetom a môžu sa zmeniť. Spoločnosť ale stihla odhaliť aj niektoré konkrétne parametre, ktoré uvidíme v najnovšej generácii radu Redmi K.

Základná verzia bude podporovať 50 W rýchle nabíjanie, zatiaľ čo u Pro modelov uvidíme až 120 W rýchle nabíjanie. Akumulátor s kapacitou 4 700 mAh, ktorý bude patriť jednému z modelov, tak nabiješ na 100% len za 17 minút. Celý systém bude chladený poriadnym Vapor-chamber kvapalinovým chladením.

redmi k50 poster

Mýli sa známy leakster ohľadom procesorov alebo skutočne dala spoločnosť Redmi prednosť čipsetom od MediaTeku pred spoločnosťou Qualcomm? Skutočné parametre sa dozvieme až na predstavení, ktoré sa uskutoční počas februára 2022.

Celú situáciu budeme. samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 )