Vlajkový rad Redmi K50 príde už budúci mesiac. Spoločnosť priblížila parametre jedného z modelov

Predstavenie vlajkového radu z dielne Redmi sa nezadržateľne blíži. Séria Redmi K50 má prísť už vo februári, avšak presný dátum predstavenia si firma nechala pre seba.

Celkovo by sme na predstavení mohli vidieť až trojicu smartfónov: základný model Redmi K50, vylepšený K50 Pro a nakoniec aj K50 Pro+. Príchod Redmi K50 Gaming Edition očakávame o pár mesiacov neskôr.

Redmi K50 – „telefón snov“

Značka Redmi uverejnila na svojom Weibo účte niekoľko špecifikácií o smartfóne, ktorý nesie krycie meno „telefón snov“ (DreamPhone). Spoločnosť bližšie nešpecifikovala, o ktorý model z vlajkovej rodinky ide. Podľa leaksterov by to mohol byť model v najlepšej konfigurácii – Redmi K50 Pro+.

redmi k50 poster

Aspoň jeden model z vlajkovej rodinky K50 bude vybavený najvýkonnejším chipsetom Snapdragon 8 Gen1 od spoločnosti Qualcomm. Okrem fantastického procesora hráčsku komunitu poteší aj kvapalinové duálne Vapor-chamber chladenie pokrývajúce veľký obsah zariadenia.

Spoločnosť sa rozhodla vybaviť vlajkový rad rýchlym 120 W nabíjaním s názvom Immortal Second Charge Pro +. Batériu s kapacitou 4 700 mAh, ktorou bude pravdepodobne vybavený Pro+ model, tak nabiješ za rekordných 17 minút.

redmi k40
Predchodca – Redmi K40 Gaming Edition

Špekulácie hovoria o štvorici fotoaparátov, v ktorej zahviezdi hlavný 108 MPx snímač a 64 MPx sekundárny snímač, ktorý nebol bližšie špecifikovaný. Smartfóny budú bežať na operačnom systéme Android 12 spolu s nadstavbou MIUI 13.

Naduapné špecifikácie

Bezdrôtové nabíjanie je technológia, ktorá sa v budget smartfónoch moc často, z dôvodu šetrenia každého eura, nevyskytuje. Séria Redmi K50 si tak pravdepodobne prilepší bezdrôtovým nabíjaním či extrémne plynulým 144 Hz displejom.

mediatek dimensity 9000

Internetom sa šíri správa, že model s označením K50 Pro príde v globálnej verzii pod názvom POCO F4 s chipsetom MediaTek Dimensity 9 000. Smartfón K50 Pro+ príde na trh pravdepodobne ako nový člen nedávno predstavenej rodinky Xiaomi 12, avšak presný názov je momentálne pod rúškom tajomstva.

Celú situáciu budeme. samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 )