realme gt neo cover

Populárny Realme GT dostane svojho nástupcu Realme GT 2. Nechýba špičkový výkon, krásny dizajn či kvalitné fotoaparáty

Spoločnosť Realme je fanúšikom technológií dobre známa svojimi kvalitnými smartfónmi s nízkymi cenami. Na slovenskom trhu je ešte stále pomerne novým hráčom, avšak pomaly, ale isto sa dostáva viac a viac do povedomia.

Čínsky výrobca plánuje predstaviť svoju novú vlajkovú loď Realme GT 24. januára 2022, pričom v nedávnych únikoch nám boli priblížené špecifikácie zariadenia. Ide tak vôbec o druhý smartfón z vlajkového radu GT, prvým bol Realme GT.

Realme GT 2 ničí tabuľky Geekbenchu

Najnovší únik súvisiaci s vlajkovou loďou Realme GT2 nám odhaľuje výsledky z benchmarku Geekbench 5. Smartfón je v benchmarku uvedený pod názvom“ realme RMX3310″. V teste na jedno jadro dosiahol telefón perfektných 1136 bodov, vo viac-jadrovom teste dosiahol až 3381 bodov.

realme gt 2 skore

Vlajkový Snapdragon 888 5G čip a 12 GB RAM

Z únikov môžeme dedukovať, že smartfón nám ponúkne čip Snapdragon 888 5G od spoločnosti Qualcomm. Predávaný by mal byť v dvoch pamäťových konfiguráciách, a to 8 / 128 GB a 12 / 256 GB. Podľa niektorých leaksterov by veľkosť interného úložiska v Pro verzii mala dosiahnuť hodnotu až 1 TB (UFS 3.1).

realme gt 2 parametre

Ďalšie úniky odkrývajú 6,62″ AMOLED predný panel so zvýšenou obnovovacou frekvenciou. Na zadnej strane by sa mala nachádzať trojica snímačov v konfigurácii: hlavný 50 MPx snímač, 8 MPx širokouhlý objektív a nakoniec nebude chýbať 2 MPx senzor.

realmi gt 2

Celé zariadenie bude napájať veľká 5 000 mAh batéria s podporou až 65 W ultra-rýchleho nabíjania. Efektívne chladenie aj počas dlhého hrania zabezpečí technológia Diamond Ice Core Cooling Plus a VC Liquid Cooling. Vlajková loď bude bežať na operačnom systéme Android 12 spolu s nadstavbou RealmeUI 3.1

Séria s označením GT 2 nebude len o jednom modeli, očakávame ich minimálne až 4:

  • Realme GT 2 – základná verzia
  • Realme GT 2 Pro
  • Realme GT 2 Master Edition
  • Realme GT 2 – zameraný viac na fotografovanie

Cenová hladina, okolo ktorej by sa mohli smartfóny pohybovať, ešte známa nie je. Z predošlých skúseností so spoločnosťou Realme ale môžeme očakávať cenovku približne 500-600 € / 566-680 $ / 12 000-15 000 Kč.

👇Zahlasuj v našej ankete 👇

[yop_poll id=“5″]

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 )