nft instagram

Mark Zuckerberg a Adam Mosseri potvrdili príchod NFT tokenov na Instagram, na platforme ich uvidíme už čoskoro

Kryptomeny a rôzne krypto-tokeny práve zažívajú svoj najväčší rozmach. Poprední technologickí giganti chcú adaptovať populárne technológie čo najskôr, aby ich konzumenti mohli čo najlepšie využiť.

Na popularitu NFT rýchlo reagovala platforma Twitter, na ktorej si môžeš od začiatku tohto roka nastaviť ako profilovú fotku svoj NFT token. Americká spoločnosť Meta si pre nás chystá niečo podobné.

Čo je NFT?

Akronym NFT v angličtine znamená non-fungible token, po slovensky nezameniteľný / nenahraditeľný token. Ide o technológiu, vďaka ktorej sa zapíšeš do blockchainu ako vlastník digitálnej položky (obrázku, videa, zvukovej nahrávky). Takto zapísaný token môžeš predávať na internetových trhoviskách alebo vydražiť v aukcii.

NFT

Čoskoro na Instagrame

CEO spoločnosti Meta, Mark Zuckerberg, na technologickom veľtrhu SXSW (South by Southwest) povedal, že „počas nadchádzajúcich mesiacov“ chcú priniesť krypto-token na platformu Instagram. Časom má však ambíciu zapojiť platformu do prostredia a ľudia budú môcť medzi sebou tokeny predávať / kupovať priamo na Instagrame.

mark zuckerberg
Mark Zuckerberg, CEO spoločnosti Meta

Taktiež uviedol, že v ceste im stojí pár technických problémov, ktoré musia vyriešiť, aby všetko v poriadku fungovalo. Informáciu potvrdil aj šéf Instagramu, Adam Mosseri, ktorý  bez väčších detailov povedal, že tím „usilovne skúma NFT tokeny“.

Kľúčovým hráčom je India

Zuckerberg kladie dôraz na Indiu, jej tvorcov a vývojársku komunitu, ktorá zohráva významnú úlohu aj pri budovaní rozšírenej reality (AR) – Metaverse. Špekuluje sa, že svoje NFT-čka budeš môcť premiestňovať cez rôzne platformy v metaverse.

metaverse

Nastavil by si si svoje obľúbené NFT-čko ako profilovú fotku? Svoj názor ohľadom adaptácie nových (krypto)technológií nám môžeš napísať dole do diskusie pod článkom. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta kryptomien nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom instagrame.