Nový Realme Book bude poháňaný 12. generáciou Intel procesorov. Výkon chýbať rozhodne nebude

Na najväčšom technologickom veľtrhu CES 2022 boli predstavené mnohé novinky zo sveta technológií. Jednou z tých významnejších noviniek je 12. generácia Intel procesorov pre laptopy, ktorú spoločnosť predstavila na veľtrhu.

Spoločnosť Realme – v našich končinách stále relatívne nováčik na trhu, plánuje implementovať novinku v oblasti procesorov do svojich laptopov. Informáciu oznámil CEO Realme prostredníctvom mikroblogovacej platformy Twitter.

Realme Book: ešte rýchlejší a výkonnejší

Madhav Sheth, CEO čínskeho giganta, informuje o tom, že Realme má ambíciu byť jednou z prvých spoločností, ktorá nové procesory z dielne Intelu použije vo svojich laptopoch. Očakáva sa, že nové laptopy Realme Book budú až o 40 % výkonnejšie ako ich predchodcovia.

Na konferencii CES 2022 firma Intel predstavila celkovo tri varianty novej generácie procesorov – H, P a U variant. Tenké a ľahké laptopy, ktoré majú byť predstavené tento rok, by mali byť vybavené variantami P a U. Podľa špekulácií budú nové modely notebookov od Realme disponovať práve jedným z týchto variantov.

Špecifikácie sú zatiaľ neznáme

Čo všetko pre nás firma Realme pripravuje pod „kapotou“ nových laptopov, je zatiaľ neznáme. Vieme len, že po stránke procesorov sa dočkáme masívneho zvýšenia výkonu. Podobne ako predošlé modely, aj najnovšie modely sa predstavia s krásnym tenkým a minimalistickým dizajnom.

Realme-book-slim
Populárny Realme Book Slim (prvý notebook od výrobcu vôbec)

Predstavenie by sa mohlo konať v polovici tohto roka, niekedy okolo predstavenia nových MacBookov od spoločnosti Apple, ktorými sa čínsky výrobca inšpirovala. Finálna cenovka je zatiaľ neznáma, avšak z predchádzajúcich skúseností sa môžeme pripraviť na čiastku okolo 700 € / 17 100 Kč.

Celú situáciu budeme. samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta notebookov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 )