Nové pravidlá Applu umožnia vývojárom fakturovať viac peňazí bez súhlasu používateľa. Na čo si treba dávať pozor?

Množstvo aplikácií, ktoré využívame na dennej báze, si platíme formou mesačného predplatného. Na rôznych streamovacích aplikáciach ako Netflix alebo Spotify, máme nastavenú automatickú platbu, vďaka čomu nemusíme manuálne mesiac čo mesiac služby platiť manuálne.

DAJ NÁM LIKE NA FACEBOOKU

SLEDUJ DIGITAL NEWS NA INSRAGRAME

Spozornieť by ale teraz mali majitelia smartfónov spoločnosti Apple, ktorá prináša na trh nové zmeny týkajúce sa automatických platieb v aplikáciách v App Store. Po novom si bude môcť aplikácia strhnúť z tvojho účtu viac peňazí bez toho, aby si musel toto navýšenie odsúhlasiť.

Účelom je pohodlie

V poslednej dobe sme svedkami čoraz väčšieho zdražovania, pričom trend narastania cien neobišiel ani digitálne produkty. Čoskoro sa možno dočkáme aj navýšenia cien mesačných plánov populárnej streamovacej služby Netflix.

Zdroj: Freekpik + úprava redakcie

Z toho dôvodu americký Apple prišiel s novými pravidlami, ktoré umožnia vývojárom fakturovať si viac peňazí bez potreby exaktného súhlasu používateľa. Podľa spoločnosti veľa ľuďom bolo pozastavené predplatné rôznych služieb len preto, lebo nestihli manuálne odsúhlasiť zvýšené ceny.

Apple umožní vývojárom automaticky navýšiť predplatné len vtedy, pokiaľ nová cena nebude od pôvodnej navýšená o viac ako 50 % a zároveň pokiaľ nová cena nebude väčšia o 5 $ pre mesačné predplatné alebo 50 $ pre ročné predplatné.

Tim Cook – CEO Apple.

Vďaka tomuto opatreniu sa nemôže stať, že ti zo dňa na deň akákoľvek služba s predplatným vybieli bankový účet. Zároveň ťa Apple pri automatickom navýšení ceny vopred upozorní PUSH notifikáciami a e-mailmi. Pokiaľ by si s novou navýšenou cenou náhodou nesúhlasil, budeš mať dostatok času predplatné kedykoľvek zrušiť.

Pre ďalšie zaujímavé novinky zo Slovenska, Česka a celého sveta pravidelne sleduj náš magazín Digital News. Všetko doležíte nájdeš prehľade na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).