Nováčik na trhu, spoločnosť Nothing, údajne pripravuje svoj prvý smartfón. Môže ísť o vlajkovú loď

Pomerne nová značka Nothing, ktorú založil spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus, Carl Pei, pripravuje svoj prvý smartfón. Spoločnosť je na trhu úplne nová, no jej zakladateľ má pomerne veľké skúsenosti s technológiami, takže sa rozhodnemáme na čo tešiť.

Carl Pei a Pete Lau v roku 2013 spolu založili známu značku OnePlus, ktorá je dcérskou značkou giganta Oppo. Avšak, kvôli viacerým osobným okolnostiam, v roku 2020 zo spoločnosti odišiel a založil vlastnú značku Nothing.

O spoločnosti Nothing

Ako sme avizovali vyššie, značka je Nothing je zatiaľ nováčikom na technologickom trhu, vznikla ešte len v októbri roku 2020. Postupne získavala prostriedky od investorov a začala spolupracovať so spoločnosťou Teenage Engineering, ktorá vyrába kvalitné reproduktory.

Zaujímavosťou je, že v marci 2021 značka vyzbierala v crowdfundingovej kampani 1 milión dolárov do jednej minúty od spustenia.

nothing logo

Po úspešnom crowdfundingu spoločnosť v júli 2021 predstavila svoje prvé slúchadlá Nothing Ear (1). Slúchadlá majú zaujímavý minimalistický dizajn s priehľadnou konštrukciou a priehľadným obalom.

Filozofia značky je založená na troch pilieroch: ľahkosť, jednoduchosť a nadčasovosť. Môžeme sa teda tešiť na technológie, ktorú sú intuitívne a ľahko sa ovládajú a ich dizajn je nadčasový a príťažlivý. Nakoniec chce spoločnosť priniesť hardvér, kde má všetko svoje miesto a význam – nič nie je navyše.

nothing ear (1)
Nothing Ear (1)

Smartfón od Nothing?

CEO spoločnosti Nothing, Caerl Pei, len nedávno uverejnil dva príspevky na platforme Twitter s textom „Back on Android“ (Späť na Android) a „Android 12 is nice!“ (Android 12 je pekný!). Pozoruhodné však je, že na tweety reagoval aj oficiálny Twitter účet Androidu: „Máme čo doháňať, Carl.“

carl pei tweet nothing

Do diskusie sa pridal aj účet výrobcu procesorov Snapdragon, Qualcomm, ktorý pridal obrázok troch rúk, čo jednoznačne naznačuje spoluprácu.

Môžeme teda odhadovať, že v blízkej budúcnosti uvidíme Android smartfón z dielne novej spoločnosti. Internetom sa šíria dohady, že by mohlo ísť o zabijaka vlajkových lodí – vyššiu strednú až prémiovú triedu. Ďalšie informácie o telefóne očakávame v priebehu nadchádzajúcich týždňov.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).