Návod: Ako si nastaviť a prispôsobiť Always-On displej na svojom Android smartfóne

Do súčasných smartfónov v poslednej dobe čoraz viac výrobcov implementuje moderné AMOLED displeje. AMOLED panely ponúkajú krajšie a živšie farby, sýtu čiernu a zároveň sú aj oveľa šetrnejšie k batérii.

Hlavným rozdielom medzi klasickými LCD a AMOLED displejmi je ten, že počas zobrazovania čierneho obsahu sú pri AMOLED paneloch dané pixely úplne vypnuté, zatiaľ čo pri LCD displeji sú zapnuté a spotrebovávajú viac energie.

Čo je Always-On displej?

Always-On Display, alebo v preklade „Vždy zapnutý displej“, je funkcia, ktorá v nečinnosti konštantne na displeji zobrazuje prednastavené informácie. Môže ísť o napríklad o aktuálny čas, stav batérie či obdržané notifikácie.

Always-On funkcia je výsadou smartfónov s AMOLED displejmi, keďže práve tie vedia čierne pixely úplne vypnúť, v dôsledku čoho sa nemíňa toľko energie. V tomto článku ti zároveň ukážeme, ako si zapnúť a nastaviť Always-On displej na tvojom smartfóne.

Nastavenie Always-On displeja

Na demonštráciu tohto návodu použijeme náš redakčný model POCO F3. Postup bude obdobný aj pri iných značkách, rozdiel môže byť akurát v názvoch niektorých nastavení. Pokiaľ by ti niečo nebolo jasné alebo by si mal akékoľvek otázky, pokojne píš do diskusie pod týmto článkom.

  1. Otvor aplikáciu Nastavenia
  2. Klikni na možnosť „Aktívny displej a Zamknutá obrazovka“
  3. Ďalej klikni na „Aktívny displej“ a klikni na prepínač
  4. Nastav si svoj preferovaný dizajn

I keď je jas displeja počas zapnutého Always-On displeja relatívne nízky, energetický odbyt bude tak či tak o niečo vyšší a batéria sa bude vybíjať rýchlejšie. Pokiaľ teda potrebuješ dlhú výdrž na jedno nabitie, používanie Always-On displeja ti neodporúčame.

Nadstavba v našom redakčnom smartfóne, MIUI 12.5, disponuje veľkým množstvom zaujímavých predinštalovaných dizajnov. Zvoliť si môžeš napríklad analógové hodiny, digitálne hodiny, poprípade si napísať vlastný text či nahrať vlastný obrázok. Fantázii sa medze nekladú.

Pre ďalšie užitočné tipy a triky nielen zo sveta smartfónov pravidelne sleduj náš technologický portál Digital News. Všetky dôležité novinky zdieľame takisto aj na našej facebookovej stránke a na našom Instagrame.