Muž v minulosti stratil disk s Bitcoinom. Teraz má hodnotu 180 miliónov eur a chce ho za každú cenu nájsť

Plán na nájdenie je naozaj veľký

Kryptomeny celkovo, hlavne Bitcoin, zažíva v posledných rokoch veľký rozmach. Či už niekto do tohto krypto sveta vstúpil kvôli vidine rýchleho zisku alebo kvôli silnému paralelnému finančnému svetu voči súčasným fiat menám, diverzifikovane portfólia je vždy dobrá vec.

James Howells je bitcoinový nadšenec, ktorý pred takmer 10 rokmi pri upratovaní vyhodil do koša svoj harddisk, na ktorom si držal prístupové údaje ku svojím bitcoinom. V súčasnosti sa cena disku vyšplhala na takmer 180 miliónov dolárov, kvôli čomu sa Američan rozhodol podniknúť obrovský plán na nájdenie „strateného pokladu“.

Pripravuje obrovský tím

James sa o nájdenie harddisku pokúšal už dávnejšie, avšak kvôli potenciálnym bezpečnostným a zdravotným rizikám súvisiacim s kopaním na skládke mu vedenie mesta tento plán zamietlo. Američan sa ale i tak nevzdáva a prichádza s novým prepracovaným plánom.

James to s hľadaním Bitcoinu myslí naozaj vážne.

James si teda vytvoril tím rôznych špecialistov, AI analytikov, environmentálnych odborníkov, s ktorých pomocou bude hľadanie ihly v kope sena podstatne ľahšie a s väčšou šancou na úspech. James si ale nechce všetky peniaze nechať pre seba.

Budovanie krypto komunity v Newporte

Pokiaľ sa Američanovi skutočne stratený harddisk podarí nájsť, zaviazal sa, že mestu Newport venuje 10 % z celkovej hodnoty bitcoinov. V pláne má rozšíriť lokálnu krypto komunitu, umiestniť krypto ATM v meste, vyčistiť skládku a vybudovať na nej ťažiarske centrum napájané elektrinou z obnoviteľných zdrojov.