google pixel

Lacnejší Google Pixel 6A s vlastným procesorom, Googlu Tensor, sa predstaví už v máji tohto roka

Americký gigant Google predstavil 6. generáciu svojich smartfónov Google Pixel ešte v októbri roka 2021. Avšak, rodinka nebude obsahovať len dva telefóny, Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale uvidíme aj „odľahčený“ model Google Pixel 6A.

Google Pixel 6A bol objavený v zdrojovom kóde

Nadšenci z APK Insight počas skúmania kódu aplikácie Google Camera objavili zariadenie s pracovným názvom „Bluejay“. Na základe únikov by malo ísť práve o lacnejšieho súrodenca z vlajkovej rodinky – Pixel 6A.

google pixel 6a biely

Ako môžeš na obrázkoch vidieť, lacnejší variant bude mať rovnaký dizajn ako základná a Pro verzia. Viditeľným rozdielom bude menší AMOLED displej s uhlopriečkou 6,2″, pričom základná verzia disponovala 6,4″ panelom a model Pro až 6,7-palcovým AMOLED panelom.

Role hlavného snímača sa ujme už overený 12,2 MPx Sony IMX363, ktorý spoločnosť využíva už od 2. generácie Google Pixelov. Na zadnej strane sa nachádza už len 12 MPx širokouhlý snímač s uhlom záberu až 114°. V hornej časti uprostred displeja je v priestrele umiestnená 8 MPx selfie kamera.

Napriek rovnakému hardvérovému vybaveniu sa dočkáme zlepšenia po softvérovej a výkonnostnej stránke. Pixel 6A bude disponovať procesorom Google Tensor, ktorý umožňuje lepšie spracovávanie fotografií a HDR.

google pixel 6 pro

Telefón by mal napájať akumulátor s kapacitou 4 800 mAh, ktorý podporuje rýchle nabíjanie s výkonom 30 W. Zo základnej výbavy nebude chýbať čítačka odtlačkov prstov ukrytá pod displejom alebo napríklad aj NFC pre bezkontaktné platby.

Pixel 6A už o pár mesiacov

Väčšina vlajkových lodí z radu Google Pixel bola predstavená v auguste. Avšak, podľa niektorých špekulácií, uvidíme odľahčenú a cenovo dostupnejšiu novinku od Googlu už v máji tohto roku. Technologický gigant by mal telefón predstaviť počas známeho eventu Google I/O.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta smartfónov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉 ).