Toto sme tu ešte nemali: Notebook Craob X je tenký len 7 mm a nemá žiaden konektor

S nástupom bezdrôtových technológií do nášho bežného života začali byť niektoré konektory, určené pre káble, zbytočné. V roku 2016 americká spoločnosť Apple zaskočila technologický svet tým, že sa rozhodla do iPhonu 7 nepridať 3,5 mm jack.

Začiatkom roka 2019 čínsky gigant Vivo uviedol do predaja smartfón Vivo Apex 2019, ktorý nemá žiadne fyzické tlačidlá ani konektory. Avšak, zdá sa, že na trhu by sme mohli uvidieť v blízkej budúcnosti aj laptopy bez konektorov, dokonca aj bez nabíjacieho portu.

Tajomstvo sa ukrýva v bezdrôtovej technológii

Nová spoločnosť Craob, o ktorej sa zatiaľ veľa nevie, uverejnila na svojej internetovej stránke informácie o revolučnom bezkonektorovom laptope. Vďaka displeju s tenkými rámčekmi a konštrukcii bez akéhokoľvek portu vyzerá Craob X veľmi elegantne a minimalisticky.

Hmotnosť zariadenia sa zastavila na neuveriteľných 860 gramov, a hrúbka notebooku je len 7 mm, čo je dokonca ešte menej ako niektoré smartfóny. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a rozmerom by sa jednalo o zariadenie s veľkým potenciálom na pohodlné každodenné prenášanie.

craob x nabijanie

Výrobca problém nabíjania a konektivity vyriešil pomocou bezdrôtového hubu, ktorý sa magneticky prichytí o zadnú stranu notebooku. Okrem možnosti nabíjania ponúka hub hneď viacero konektorov ako: USB Type-A, USB Type-C, Thunderbolt, 3,5 mm jack a ďalšie.

Na povrchu elegantný, pod kapotou monštrum

Firma do laptopu Craob X implementovala 12. generáciu procesorov Intel Core i7-1280P s výkonnou integrovanou grafikou Intel Iris Xe. Pre bleskurýchly multitasking bude laptop dodávaný s 32 GB RAM typu LPDDR5 a s veľkosťou SSD diskov až 2 TB.

craob x 2

Notebook zaujme svojím takmer bezrámčekovým 13,3-palcovým displejom s rozlíšením až 4K, teda Ultra HD+. Informáciu o veľkosti obnovovacej frekvencie si firma, zatiaľ, nechala pre seba. Ďalej v prednom paneli nechýba webkamera umiestnená v priestrele, podobne, ako na súčasných smartfónoch.

Dostupnosť Craob X

Koncept notebooku bez akéhokoľvek konektora založený len na technológii bezdrôtového pripojenia je veľmi zaujímavý. Avšak, komerčná výrobca laptopu je zatiaľ otázna, keďže spoločnosť Craob je úplne neznáma a jej internetová stránka disponuje len informáciami o tomto notebooku.

craob x

Koniec stránky tvorí nápis „Craob X – coming soon“, čo je veľmi diskutabilné vyhlásenie od neznámej značky. Predpokladáme, že nové informácie o dostupnosti, cenách a ďalších parametroch spoločnosť v budúcnosti uverejní na svojej mladej oficiálnej webovej stránke.

Celú situáciu budeme, samozrejme, aj naďalej detailne sledovať. Všetky aktuálne novinky nielen zo sveta notebookov nájdeš na našom technologickom portáli Digital News, na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).