300 dronov vytvorilo na oblohe amerického Dallasu neznámy QR kód. Autorov odkaz bol naozaj originálny

300 dronov na oblohe uprostred noci v americkom Dallase? Áno, niekto poňal prvoaprílové žartíky aj takto

Len pred pár dňami sme boli svedkami viacerých vtipných, trápnych, možno až nebezpečných, prvoaprílových žartíkov. Dátum 1. apríl sa označuje aj ako deň bláznov, pričom tejto definícii do istej miery odpovedá aj nedávna udalosť z mesta Dallas.

DAJ NÁM LIKE NA FACEBOOKU

SLEDUJ DIGITAL NEWS NA INSRAGRAME

Obyvatelia amerického mesta Dallas v štáte Texas mohli počas večerných hodín na oblohe pozorovať roj dronov, ktoré vyobrazovali obrovský QR kód. Po jeho naskenovaní obyvatelia ale zistili, že sa jedná len o ohratý internetový žart.

Dallas bol „rickrolnutý“

Pokiaľ sleduješ aktuálne internetové dianie, určite si postrehol takzvaný „Rickroll meme“. V skratke sa jedná o neočakávané presmerovanie a následne prehratie známej pesničky „Never Gonna Give You Up“ z roku 1987.

Rickroll meme je medzi internetovými používateľmi veľmi populárny.

Medzi internetovými používateľmi sa od roku 2007 začal šíriť tento „rickroll“ s jednoduchým účelom pobaviť alebo vyprankovať. Táto idea sa zapáčila mužovi s názvom Jared Guynes a rozhodol sa, že obyvateľov mesta Dallas na prvý apríl „rickrollne“.

V spolupráci so spoločnosťou Sky Elements Drone Shows, ktorej špecializácia je organizovanie dronových vystúpení, pripravil Jared pre obyvateľov Dallasu prvoaprílový žart. Na oblohe sa vo večerných hodinách začalo vznášať 300 dronov, ktoré dokopy vytvárali obraz reálneho QR kódu.

@thriceasnice

Drone QR code in the Dallas, TX sky line! #aprilfools #rickroll #dallas #drone

♬ original sound – Cody Gohlke

Ako môžeš na videu vyššie vidieť, po naskenovaní lietajúceho kódu boli obyvatelia presmerovaný na YouTube, konkrétne pesničku Never Gonna Give You Up, čím boli oficiálne „rickrollnutý“. Týmto vydareným vtipom sa pochválil aj samotný Jared na sociálnej sieti Facebook či Twitter.

Podobný scenár sme mohli nedávno taktiež vidieť počas amerického Super Bowl, kedy spoločnosť Coinbase na obrazovkách vysielala tajný QR kód, pričom po jeho naskenovaní si po zaregistrovaní sa na burze Coinbase obdržal 15 $ v kryptomenách úplne zadarmo. Vyzerá to tak, že QR kódy sú predsa len veľmi dobrou formou upútania pozornosti. 

DAJ NÁM LIKE NA FACEBOOKU

SLEDUJ DIGITAL NEWS NA INSRAGRAME

Pre ďalšie zaujímavé novinky zo Slovenska, Česka a celého sveta pravidelne sleduj náš magazín Digital News. Všetko doležíte nájdeš prehľade na našej facebookovej stránke alebo aj na našom Instagrame (nezabudni nám dať follow 😉).